Vítejte na stránkách Plicního centra s.r.o. v Praze 5 – Radotín.

Naše pracoviště, založené v r. 2007, se specializuje na vyšetření, léčbu a prevenci plicních onemocnění. Provádíme podrobné funkční a rentgenové vyšetření plic a měření hladiny kyslíku v krvi. Provozujeme poradnu pro odvykání kouření. Provádíme vyšetření FeNO a skrínink spánkové apnoe.

Spolupracujeme s obvodními lékaři i specialisty v okolí, v indikovaných případech odesíláme pacienty k vyšetření nebo hospitalizaci do pražských fakultních nemocnic, zejména Fakultní nemocnice Motol, Nemocnice Na Homolce, Všeobecné fakultní nemocnice a Fakultní Thomayerovy nemocnice.

Naši pacienti trpí nejčastěji chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN) nebo průduškovým astmatem, popřípadě dalšími méně častými chorobami plic. Poskytujeme vyšetření a konzultace pacientům s kašlem, vykašláváním hlenu, pískáním na hrudníku, dušností (obtížné dýchání) v klidu nebo při fyzické zátěži, bolestmi na hrudníku či jinými obtížemi. Vyšetřujeme také sportovce i profese vyžadující zátěžová vyšetření (např. hasiče).

Péče je hrazena těmito zdravotními pojišťovnami: VZP – 111, VoZP – 201, ČPZP – 205, OZP – 207, ZPMVČR – 211.

Není nezbytné lékařské doporučení.

Lékaři
Doc. MUDr. Irena Špásová, CSc.
MUDr. Pavel Špás
MUDr. Viliam Meissner

Sestra
Jitka Havlátová

Ambulance se nachází na starém sídlišti v Radotíně v budově zdravotnického zařízení (1. patro nad lékárnou). Nedaleko je autobusová zastávka – linky 244 a 248. Při jízdě autem je možnost parkování před budovou, nebo 10 minut chůze od vlakového nádraží.

Plicní ordinace – 1. patro (nad lékárnou)

Plicní ordinace - 1. patro